خانه / خبر ویژه / تقدیر رسانه ملی از دکتر منصوری،‌ دکتر دینانی و عوامل برنامه ی معرفت

تقدیر رسانه ملی از دکتر منصوری،‌ دکتر دینانی و عوامل برنامه ی معرفت

آقای مهندس ضرغامی در ابتدای سخنرانی خود با اشاره به حضور جمع کثیری از بزرگان هنر و رسانه در این مراسم، از حضور آنها در این مراسم سپاسگزاری کرد. رئیس رسانه ملی در ادامه سخنان خود افزود، من در طی این مراسم احساس کردم برنامه های زیادی در تلویزیون وجود دارد که مخاطبان آنها سالهاست به آن برنامه عادت کرده اند. وی با مغتنم شمردن این جلسه معظم از همه بزرگان حاضر در مجلس به ویژه جناب استاد دینانی که با همسر خود در این مراسم شرکت کرده بودند قدردانی کرد. وی درباره دکتر دینانی این گونه توضیح داد که: «ایشان واقعاً به یک چهره استثنایی در حوزه خودشان تبدیل شده اند به طوری که بسیاری از بینندگان، تحمل ندیدن یک هفته برنامه ایشان و نشنیدن سخن نغز و شیرین او را ندارند.»

ضرغامی در ادامه سخنرانی خود با اشاره به این نکته که آثار ماندگار هنگامی به وجود می آید که هنرمند با تمام وجود آن را خلق کرده است، در این زمینه فلسفه را مثال آورد و گفت: «امروز در امری مثل فلسفه، شخصیتی مثل آقای دینانی همه فلسفه را در توان و ظرفیت عظیم خود هضم کرده اند و به مردم فلسفه می گویند.» او همچنین با اذعان به این که فلسفه از سخت ترین و پیچیده ترین موضوعات است، به علاقه خود به فلسفه در دوران دانشگاه اشاره کرد و گفت: «من در اوایل دانشگاه خیلی به فلسفه علاقه مند شدم و کتاب های فلسفه خواندم. یادم است که در آن زمان به همراه یکی از دوستان در طول یکی دو سال پنج جلد کتاب اصول فلسفه و روش رئالیسم را در منزل ایشان خواندیم و خیلی چیزها یاد گرفتیم. ولی بعداً دیدیم موضوع آنقدر سخت است که ما آن را رها کردیم و سراغ موضوعات دیگر اعتقادی رفتیم.» سپس در مورد روش استاد دینانی در بیان فلسفه این طور ادامه داد که: «اما وقتی آقای دینانی صحبت می کند، خواص و عوام با هر طرز فکر و نگرشی می نشینند و از فلسفه ای که آقای دینانی می گوید که عین توحید و خداشناسی و هدایت همه مردم است و باعث شادابی جان ها می شود استفاده می کنند.»

رئیس سازمان صدا و سیما در پایان سخنان خود با اشاره به مشکلات و سختی های حضور بیش از حد دکتر دینانی در جلسه از ایشان به همراه جناب آقای دکتر لاریجانی دعوت کرد تا روی صحنه حضور پیدا کرده و از ایشان قدردانی شود. سپس دکتر دینانی و لاریجانی با تشویق حضار مورد قدردانی و تجلیل قرار گرفته و لوح سپاس جشنواره به آنان اعطا گردید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

کلیه ی نظرات رسمی و مواضع علمی و فرهنگی جناب آقای دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی از طریق این وب سایت اطلاع رسانی می گردد.
اجرا و پشتیبانی فنی: بهینه وب